SAND1 – Blanc de Noir 2017 11% 0,75l, Krems, Austria

16.90

Kaitstud päritolunimetusega vein.

Valge vein Sand 1 Blanc de Noir on valmistatud punastest viinamarjasortidest Pinot Noir ja Sankt Laurent.
Maitseiseloomult jääb ta “kahe maailma vahele”: sel on punase veini aroomide intensiivsus ja valge veini kergem maitsetekstuur. Lõhn on esmalt pinot noir’lik, marjane ja natuke taimne, hiljem tsitrused, karusmari, mineraalsus. Maitse on kuiv (jääksuhkruta), hape on mahlane ega ole liiga tugev, mineraalsus jätkub.

Austria kirdeservas, seal kus Doonau kaldanõlvad moodustavad enne tasandikuks muutumist viinamarjade kasvatamiseks ideaalsed mäekünkad, asuvad ajaloolise veinimaja Zöhrer veiniaiad. Venimaja vanus on muljetavaldav, ulatudes meie ajajoonel Lembitu aegadeni. Pikk istanduste ajalugu ja põlvest põlve edasiantud teadmised annavad Zöhreri veinidele kordumatu iseloomu ning kõrged sisustandardid – need veinid on alati head.

Valge vein Sand 1 Blanc de Noir on valmistatud punastest viinamarjasortidest Pinot Noir ja Sankt Laurent. Kohe peale korjet marjakobarad pressitakse, veini jaoks kasutatakse mahla esimest, täiesti valget osa. Maitseiseloomult jääb ta “kahe maailma vahele”: sel on punase veini aroomide intensiivsus ja valge veini kergem maitsetekstuur. Lõhn on esmalt pinot noir’lik, marjane ja natuke taimne, hiljem tsitrused, karusmari, mineraalsus. Maitse on kuiv (jääksuhkruta), hape on mahlane ega ole liiga tugev, mineraalsus jätkub. Ükski kõrvaltoon ei sega. Järelmaitse pehme pargisus jääb pikalt püsima. Mõeldes kevade esimestele värsketele salatitele millel juures kala, kana või kõva juustu lisand, on see vein parim.