Blanc de Noir SAND1 Zöhrer 2017

16.90

Kaitstud päritolunimetusega vein.

Punastest viinamarjasortidest tehtud valge, kuiv vein. Veinimaja valgetest kõige intensiivsem ja jõulisem vein: puuviljane, hea happejõuga, kerge järelmaitsega. Sobib sealiharoogade, pitsa, grillitud kala ja juurviljade kõrvale. Doonauäärne Kremstal on Austria premium-veinide tootmise piirkond. Zöhreri veinimaja on pikkade traditsioonidega tootja, mille veinimeister teeb hinnatud tööd.

Austria kirdeservas, seal kus Doonau kaldanõlvad moodustavad enne tasandikuks muutumist viinamarjade kasvatamiseks ideaalsed mäekünkad, asuvad ajaloolise veinimaja Zöhrer veiniaiad. Venimaja vanus on muljetavaldav, ulatudes meie ajajoonel Lembitu aegadeni. Pikk istanduste ajalugu ja põlvest põlve edasiantud teadmised annavad Zöhreri veinidele kordumatu iseloomu ning kõrged sisustandardid – need veinid on alati head.

Valge vein Sand 1 Blanc de Noir on valmistatud punastest viinamarjasortidest Pinot Noir ja Sankt Laurent. Kohe peale korjet marjakobarad pressitakse, veini jaoks kasutatakse mahla esimest, täiesti valget osa. Maitseiseloomult jääb ta “kahe maailma vahele”: sel on punase veini aroomide intensiivsus ja valge veini kergem maitsetekstuur. Lõhn on esmalt pinot noir’lik, marjane ja natuke taimne, hiljem tsitrused, karusmari, mineraalsus. Maitse on kuiv (jääksuhkruta), hape on mahlane ega ole liiga tugev, mineraalsus jätkub. Ükski kõrvaltoon ei sega. Järelmaitse pehme pargisus jääb pikalt püsima. Mõeldes kevade esimestele värsketele salatitele millel juures kala, kana või kõva juustu lisand, on see vein parim.