Parrell Blanc Aibar 12% 750ml Hispaania, Kataloonia, Montsant

16.35

Kuiv kergelt joodav valge piirkonna vein

Viinamarjasort: Moscatell Romà ehk Muscat

Aromaatsest viinamarjasordidt tehtud kuiv vein. Lõhn ahvatlev ja mitmekülgne, maitse kergelt mõrkjas ja heade hapetega. Veini maitse on kujundatud kokkusobitamiseks kalast ja mereandidest roogadega ning värskete salatitega. Kokkamisel peidab toored lõhnad, tuues esile veinis oleva muskaadiliku parfüümsuse. Aibar on butiikveinimaja, mille istandused toodavad värskeid puuvilju, oliive ja viinamarju, suhtudes maasse respektiga.

7 laos

Kategooriad: , ,

Tootja: Aibar
Piirkond: Hispaania, Kataloonia, Montsant

Veini värvus on kahvatukollane kuldsete varjudega ja rohekate alatoonidega. Aroomis on tunda erinevaid lilli ning veidike troopilisi puuvilju. Vein on kuiv, kuid mahe, kerge happelisusega. Maitses on tunda mahlaseid rohelisi õunu, ananassi ja troopilisi vilju.

Tegemist on Kataloonia väiketootjaga (ka veinipudeli silt on katalaani keeles), kus viinamarjad korjatakse, töödeldakse ja virre villitakse pudelitesse kohapeal. Veini tegemisel on kestakontakt ülejäänud mahlaga olnud väga lühiajaline – mõned tunnid. Peale seda on mahl koheselt läinud käärimisele. Soovitav tarbida temperatuuril 7-9ºC. Sobib mittevürtsikate riisiroogade, kala, salatite ja eelroa kõrvale.

 

R21/155922/24