Grüner Veltliner Sand1 12,5% 750ml Austria, Kremstal

19.90

Kaitstud päritolunimetusega kuiv valge vein

Viinamarjasort: Grüner Veltliner
Tootja: Zöhrer
Piirkond: Austria, Kremstal

Delikaatselt aromaatne viinamarjasort Grüner Veltliner on suvine lemmik: lõhn mitmekülgne, maitse mahlaselt kuiv. Sobib mõnusaks terrassijoogiks või kokku värskete salatite ja kergete soojade roogadega. Doonauäärne Kremstal on Austria premium-veinide tootmise piirkond. Zöhreri veinimaja on pikkade traditsioonidega tootja, mille veinimeister teeb hinnatud tööd.

6 laos

Kategooriad: ,

Viinamarjasort: Grüner Veltliner
Tootja: Zöhrer
Piirkond: Austria, Kremstal
Kuiv ja kerge heleda kuldkollase värvusega valge vein. Fantastilise värskusega. Tasakaalus hapetega. Lõhnas on tunda delikaatseid noote küpsetest banaanidest, maitses lisaks rohelisi õunu, aprikoose, kirevilja. Sobib hästi aperatiiviks. Toidust heleda lihaga, igasuguste kalaroogadega, salatitega ja pastaga. Eriti värsked juustu ja mereandide pastad.

kliendid on öelnud järgmist:
…Kaunis näide Grüner Veltlinerist… väljendusrikas õuna, virsiku, laimikoore ja valgete õitega aroomides. Need omadused segunevad suulaes valge pipraga, mis täiendab puuvilju… väga hästi tasakaalustatud kuiv vein, värskendava happesuse ja suurepärase pikkusega.

…. Värvus helekollane-kuldne, puuviljane vein küpsete banaaniviljade aroomidega, maitselt õrn ja sile. Fantastiline värskus. Vihje värsketest ürtidest, pikk ja särav viimistlus. Mitmekülgne kaaslane kerge liha, salatite, igasuguste kalade ja mereandidega. Sobib suurepäraselt ka eelroaks, mida hea seltskonnaga jagada!

Väike Zöhreri perekond on tegelenud veinitootmisega mitu sajandit. Praegused kasutusel olevad viinapuud istutati 40-80 aastat tagasi praeguse veinimeistri vanaisa poolt. Zöhreri veinimaja filosoofiaks on roheline ja jätkusuutlik veinitootmine. Välised mõjutajad hoitakse eemale, kasutatakse meetodeid mida mahetalutootjad viljelevad. Oluliseks peetakse maad, kus viinapuud kasvad, oma inimesi ja iga veini kõrget kvaliteeti.